Dercekliuose ugdymo įstaigai pritaikytose patalpose krykštauja vaikai

Dercekliuose ugdymo įstaigai pritaikytose patalpose krykštauja vaikai

Su Priekulės lopšelio-darželio direktore I. Skrabiene, pavaduotoja G. Bakiene – auklėtojos Reda Jankauskienė, Ilona Balbukovienė, Renata Tažienė, G. Marčiukienė, padėjėjos Santa Bulsienė, Aldona Norvilienė, Loreta Vasiulienė.
 
Priekulės seniūnijoje gimstamumas nemažėja – rudenį pusšimtis mažylių nepateko į Priekulės lopšelį-darželį. Rajono Savivaldybei Derceklių kaime išnuomojus buvusias komercinės paskirties patalpas, šios buvo pritaikytos vaikų ugdymo poreikiams. Dabar trijose grupėse krykštauja 51 mažylis nuo pusantrų iki ketverių metų.
Derceklių kaimo centre Priekulės lopšelio-darželio skyrių juosianti aukšta tvora papuošta nuotaikingais piešiniais, liudijančiais, kad už jos – vaikystės pasaulis. Kieme – erdvi pavėsinė, kurioje renginiai vyksta bet kokiu oru. Ir žaidimo įrengimų yra.
Darželio patalpose per trumpą laiką jaukumą sukūrė pačios darbuotojos. Auksarankės auklėtojos su savo padėjėjomis mezgė, nėrė, piešė, klijavo, kad galėtų papuošti patalpas ir gražioje aplinkoje ugdytų mažylius. „Čia gyvena nuostabiausi vaikai, – kalbėjo auklėtoja Gitana Marčiukienė. – Čia linksma, smagu – netrūksta žaidimų, dainų.“ Ji prisipažino labai mylinti vaikus ir džiaugiasi dirbdama šį darbą.
Darželio-lopšelio direktorė Irena Skrabienė neslėpė, kad iš pradžių buvo sunku. „Juk gavome tik sienas ir lovas, – kalbėjo ji. – Tėveliai negalėjo įsivaizduoti, kad šiose patalpose gali būti vaikų darželis. Bet mūsų darbuotojų pastangomis jie pamiršo, kas čia buvo anksčiau.“
Iš tiesų vienoje patalpoje veikė privataus darželio grupė, kurią lankė keli vaikai, bet po metų veiklą nutraukė. Rajono Savivaldybė 7 metams išnuomojo pastatą ir jį pritaikė vaikų ugdymo procesui.
Direktorė džiaugėsi, kad čia yra salė, kurioje vaikai sportuoja, muzikuoja. Baigiamas įrengti kabinetas specialiajam pedagogui-logopedui ir psichologui.
I. Skrabienė akcentavo, jog Derceklių skyriuje ugdymas organizuojamas kaip ir Priekulės lopšelyje-darželyje. Jį lanko 51 „Dituvos“ sodininkų bendrijoje gyvenančių tėvų atžalėlės nuo pusantrų iki 4-erių metų. Direktorės teigimu, ne visi tėveliai turi transporto priemones, todėl jiems patogu atvesti savo vaikus čia ir palikti iki 12 valandų per dieną. Laisvų vietų darželyje nėra, o laukiančiųjų eilėje – kelios dešimtys. I. Skrabienė prisipažino, jog teks sukti galvą, kaip kitą rudenį visus sutalpinti. Juk gavusi 62 prašymus tėvų, kurių kūdikiai gimę 2015 m., ir jau 46 prašymai gimusiųjų 2016 m. Beje, Priekulės lopšelyje-darželyje – 136 vaikai. „Priimti galėsime tik 30“, – apgailestavo ji.
Pasak darbuotojų, rudenį Dercekliuose įkurtas vaikų darželis – jauki bendruomenės susibūrimo vieta. Čia jau vyko ne vienas renginys. Paskutinį kartą į advento vakarą susirinkę tėveliai su vaikais drauge pynė vainiką. „Čia puoselėjamos tautinės tradicijos, papročiai“, – akcentavo direktorės pavaduotoja Giedrė Bakienė.
Šaltinis : http://www.gargzdai.lt/dercekliuose-ugdymo-istaigai-pritaikytose-patalpose-krykstauja-vaikai/