lapkričio 21 d. Dituvos sodininkų bendrijoje oficialus naujos bibliotekos atidarymas pavadintas istoriniu įvykiu. Tai labai retas dalykas ne tik rajone, bet ir Lietuvoje. Biblioteka atidaryta šios bendrijos gyventojų iniciatyva, padedant rajono valdžiai. Rajono Savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dituvos filialas – ketvirtoji biblioteka Priekulės seniūnijoje, iš viso jų rajone – 25.
Gyrė iniciatyvą
Įkurtuvių dieną bibliotekininkė Jurgita Butkė šypsodamasi pasakojo jau sulaukusi šimto skaitytojų. Tądien jų sąrašas dar pailgėjo.
Būrys Dituvos sodininkų bendrijoje nuolat gyvenančių ar pailsėti atvykstančių žmonių šeštadienį smalsiai žvalgėsi naujoje bibliotekoje, įsikūrusioje Dituvos g. 41.
„Šaunuoliai“, – gyrė iniciatyvą. „Dovanosim knygų. Ar galima atnešti vaikiškų?“ – teiravosi dituviškiai. „Turėsim, kur žiemos vakarus praleisti“, – patenkinti kalbėjo kiti. O Kęstutis Kryžius susizgribo: „Blogu laiku dirba biblioteka. Rytą 7 val. išvykstu į darbą, o vakare grįžtu, kai jau uždaryta. Poilsio dienomis nedirba.“
Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Dianos Ciparienės teigimu, biblioteka čia atidaryta Dituvos sodininkų bendrijos gyventojų iniciatyva. „Tai retas įvykis Lietuvoje“, – akcentavo ji. Beje, prieš 5 metus buvo sustabdyta Dituvoje veikusios bibliotekos veikla.
Prasmingu dalyku bibliotekos įkūrimą pavadino Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas Viktoras Ačas. Pašventinęs jos patalpas, palaiminęs susirinkusiuosius jis padovanojo Šventąjį Raštą, patikslinęs, kad jame – Dievo apreikšti dalykai, o knygose bibliotekos lentynose – žmogaus patirtys. Pastarųjų – apie 6 tūkst., bet įkurtuvių dieną knygų fondas padidėjo. Į įkurtuves su dovanomis – knygų ryšuliais atbildėjo politikai – Seimo narys Eugenijus Gentvilas su grupe rajono Savivaldybės tarybos narių. Seimo nario Petro Gražulio dovaną – angelą perdavė jo padėjėja Regina Kernagienė.
Dituviškių susidomėjimas biblioteka didžiulis.Dituviškių susidomėjimas biblioteka didžiulis.Įvykdė rinkimų pažadus
Dituvos sodininkų bendrijos pirmininkui Tadui Vaitkui tai buvo ypač džiaugsminga diena. Jis pasakojo, kad bendrijos valdyba prieš metus nusprendė už savo lėšas suremontuoti apleistą bendrijai priklausantį pastatą ir įkurti biblioteką. Jos krikštatėviu pavadino rajono Savivaldybės tarybos narį Vaclovą Macijauską, įvykdžiusį rinkimų pažadus, o didžiausiais pagalbininkais – Priekulės seniūnijos seniūnę Daivą Bliūdžiuvienę, rajono Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėją Gintautą Bareikį, Turto valdymo skyriaus vedėją T. Vaitkus: „Su knyga žmogus nebus vienišas“.T. Vaitkus: „Su knyga žmogus nebus vienišas“.Audrių Kampą, ir žinoma, viešosios bibliotekos direktorių Juozą Gutauską. Įkurtuvių dieną jam buvo smagu kalbėti, kad rajono Savivaldybei skyrus 4 500 eurų nupirktos knygų lentynos, kad viešoji biblioteka pasirūpino internetiniu ryšiu ir 4 darbo vietomis vartotojams. Taigi žmonės turės galimybę ne tik paskaityti spaudą, knygas. Bibliotekininkė J. Butkė pažadėjo, kad čia bus organizuojami renginiai.
Istorinė diena
Seniūnė D. Bliūdžiuvienė patikino, jog tai istorinė diena: atidaryta biblioteka – ketvirtoji Priekulės seniūnijoje. „Dituvos sodininkų bendrijoje gyvenamąją vietą deklaravę apie 2 tūkst. gyventojų, bet gyvena dvigubai ar net trigubai daugiau, – sakė ji. – T. Vaitkus – patikimas pirmininkas. Su bendrija sutvarkėme 4 neveikiančias kapinaites.“ Beje, T. Vaitkui buvo įteikta rajono mero padėka už nuoširdų darbą įkuriant viešosios bibliotekos filialą, meilę žmonėms, pagalbą, atsidavimą puoselėjant aplinką.
Bibliotekos atidarymo diena Dituvos sodininkų bendrijoje buvo šventiška – susirinkusieji vaišinami karšta kopūstiene, o sielas gaivino Priekulės muzikos mokyklos mokinių muzika ir dainos. Juos moko Irena Koncevičienė ir Regina Tulickienė. Be to, dainavo bardas Jonas Baltokas.
T. Vaitkus džiaugėsi, kad bendrijos lėšomis pavyko suremontuoti pastatą, kuriame įsikūrė biblioteka, o iki Naujųjų metų bus sutvarkytos kitos patalpos, skirtos bendruomenei. „Stengiamės gyventi oriai“, – kalbėjo Dituvos sodininkų bendrijos pirmininkas.