LR Seimo narys Rokas Žilinskas ir jo padėjėjas Valentinas Grumbinas seni sodininkų bendrijos "Dituva" bičiuliai. Kiekvienas susitikimas su jais įkvepia mus naujom idėjom, taip pat turime puikią progą konsultuotis ir pabandyti kartu išspręsti vieną ar kitą problemą. Šį kartą aptarėme bendras Vakarų regiono ir visos Lietuvos sodininkų bendrijų problemas. Rokas Žilinskas pasidžiaugė sodininkų bendrijų asociacijos "Vakarai" veikla, kuri beje įkurta SB "Dituva" iniciatyva. 
Šiuo metu SBA "Vakarai" vienija apie dvylika tūkstančių narių ir toliau plečiasi. Jau ryškėja rezultatai - valdininkai, savivaldybių atstovai apie mus jau žino ir Vakarų regiono sodininkai tapo labiau gerbiami, nes esame vienas iš didžiausių susivienijimų mūsų regione. Susibūrus į tokią didelę šeimą visada būsime geriau išgirsti nei po vieną.
Vienoje vietoje nestovime ir Lietuvos mastu. Svečiai atvežė pasiūlymą iš Kauno susivienijimo "Sodai" valdybos pirmininko Romualdo Šeštakausko jungtis bendriems darbams. Tai mus labai nudžiugino. Kauno sodininkų susivienijimas šiuo metu didžiausia sodininkų organizacija Lietuvoje, jų šeimoje yra virš 200 sodininkų bendrijų iš Kauno, Jonavos, Kaišiadorių, Panevėžio, Trakų, Elektrėnų, Prienų. Jie sukaupę didžiulę patirtį darbe su sodininkais ir bendrijomis ir yra labai aktyvūs ir mes nedvejodami sutikome. Netrukus ruošime bendrą SBA "Vakarai" ir Kauno susivienijimo "Sodai" sutarimo memorandumą. 
Ruošiamės vykti gruodžio 12 d. į bendrą sodininkų bendrijų atstovų konferenciją, kurią organizuoja Kauno susivienijimas "Sodai" ir jau kartu ieškosime problemų sprendimų. Tai ir sustojęs sodininkų bendrijų kelių ir gatvių perdavimas savivaldybėms, užstrigusi sodininkų bendrijų gen. planų registravimo problema, Europos fondų panaudojimas sodininkų bendrijose...
Ačiū gerbiamam Rokui Žilinskui ir jo padejėjui Valentinui Grumbinui už jų nuolatinę paramą ir pagalbą sprendžiant sodininkų bendrijų problemas.